27.10.2024

Najpopularniejsze kwiaty na Wszystkich Świętych

Druga połowa października to bardzo intensywny okres dla florystów i kwiaciarni. Zbliżający się wielkimi krokami dzień Wszystkich Świętych wywołuje jak zawsze zainteresowanie żywymi i sztucznymi kwiatami, ich kompozycjami oraz roślinami w doniczkach. Niektóre z nich cieszą się teraz wyjątkową popularnością.

W Polsce królową jesieni jest chryzantema. W wydaniu ciętym i w doniczkach znajdziemy ją w kwiaciarniach przez cały rok, ale przełom października i listopada to okres jej panowania. Piękne kwiaty i długa tradycja wykorzystania chryzantem przy okazji Wszystkich Świętych czynią je tak powszechnymi w tym okresie, ale także przez kolejne tygodnie. Pełną gamę barw i odmian tych kwiatów oglądamy w wielu jesiennych kompozycjach.

Duże zapotrzebowanie kwiaciarni w tym okresie to dowód na popularność chryzantem. Rekpol Group każdego roku dostarcza cięte i doniczkowe kwiaty do setek florystów w całej Polsce. Klienci mogą wybierać w szerokim wachlarzu oferty, przechodząc przez wszystkie kolory i odmiany złocieni oraz wszystkiego, co przyda się przy tworzeniu jesiennych ozdób kwiatowych i nie tylko.

Wieczna klasyka

Oprócz chryzantem na grobach znajdziemy również całoroczną klasykę w postaci róż i goździków. Odporność na bardzo niską temperaturę i chłód to ich dodatkowa zaleta. Świetnie radzą sobie z największymi wyzwaniami okresu Wszystkich Świętych. Jesienią bardzo często zobaczymy również obfite i zjawiskowe hortensje.

Ponadczasowe są również uzupełnienia nagrobnych kompozycji. Sezonowo floryści najchętniej sięgają po liście dębu. W każdej kwiaciarni trafimy też na takie dodatki jak statica i nobilis, czyli jodła szlachetna, która nie gubi igieł, a zasycha, a to przedłuża żywotność florystycznych kreacji.

O czym pamiętać jesienią?

Kwiaty popularne na przełomie października i listopada swoją renomę zawdzięczają tradycji i przystosowaniu do jesieni i zimy. Z natury są bardziej odporne na trudne warunki i nie trzeba się o nie specjalnie troszczyć. Inaczej jest jednak w przypadku bardziej egzotycznych roślin, które nie tolerują chłodu, przeciągu ani suchego powietrza.

Ważne, by pamiętać o regularnym podlewaniu roślin w pojemnikach na zewnątrz i to niezależnie od wilgotności podłoża i powietrza. Niedostosowane do niskich temperatur rośliny chroni się w momencie sprzedaży ochronnym papierem, a w domu konieczne jest, by unikać chłodnych parapetów i przeciągów. Sama niska temperatura nie jest jednak problemem – staje się nim jedynie w momencie pierwszych przymrozków.